Festival Zlatý Voči sa vracia a vyhlasuje open-call    pre program 28. ročníka

Medzinárodný filmový festival študentov filmu a audiovizuálnej teórie Zlatý Voči spúšťa prihlášky na filmový obsah 28. ročníka. Prihlasovať sa môžu študenti a študentky z celého sveta, pričom podmienky sú len dveautor/ka musí byť študentom/kou filmových štúdií alebo podobných umenovedných odborov a film nesmie presiahnuť 15 minút. Keďže sú Zlatý Voči takmer jediným festivalom svojho druhu na svete, za posledné roky sa na ňom premietali krátke filmy z viac ako 20 zahraničných krajín. Nezmeškajte jedinečnú príležitosť premietnuť svoje dielo v spoločnosti podobne zmýšľajúcich filmárov a teoretikov umenia z celého sveta.

Prihlášky sa prijímajú do 30. apríla 2023 prostredníctvom profilu Zlatý Voči na platforme FilmFreeway.

Prijaté filmy bude počas festivalu hodnotiť odborná porota zložená z rešpektovaných profesionálov českého filmového priemyslu a filmy budú tradične súťažiť v piatich kategóriách – najlepší hraný film, najlepší dokumentárny film, najlepší experimentálny film, najlepší český film a najlepšia audiovizuálna esej (formát, ktorý diváci na českých filmových festivaloch bežne nemajú možnosť vidieť). Víťazi sa môžu tešiť na množstvo vecných cien, ktoré každoročne udeľujeme vďaka spolupráci s poprednými filmovými inštitúciami – novinkou minulého ročníka bola možnosť vyhrať poukaz na finančnú podporu v ďalšej tvorbe.

Festival Zlatý Voči organizujú študenti Katedry filmových štúdií Filozofickej fakulty Univerzity Karlovej a každý rok sa koná v septembri na inom mieste v Prahe. Konkrétny dátum a miesto festivalu spolu s témou tohtoročného ročníka budú zverejnené v nasledujúcich mesiacoch.

Viac informácií nájdete na sociálnych sieťach festivalu – Instagram (@zlaty_voci), webová stránka (zlatyvoci.cz) a na Facebooku (@zlatyvoci)

Zdroj TS: Zlatý Voči