Máš umelecké črevo? 

Zapoj sa do súťaže Slovenskej národnej galérie

Zaujímaš sa o súčasné umenie, galerijné prostredie, rád tvorivo experimentuješ a si študent alebo študentka vo veku 14 až 19 rokov? Slovenská národná galéria v spolupráci s Kunsthalle Bratislava, Východoslovenskou galériou v Košiciach a Stredoslovenskou galériou v Banskej Bystrici prináša nový ročník umeleckej súťaže Máš umelecké črevo? práve pre teba! 

Aké sú podmienky?

Podmienkou súťaže je záväzné prihlásenie svojho tímu, zloženého z dvoch až šiestich členov do 30. novembra 2021. Výsledné projekty nie sú okrem témy limitované, súťažiaci sa môžu zapojiť s tradičnými médiami ako je napríklad maľba, socha a grafika, ale aj s tými modernými ako video, fotografia či počítačová animácia. 

Témou aktuálneho ročníka je Sloboda voľby.

Čo môžeš získať?

Súťažou Máš umelecké črevo? okrem príležitosti sa hlbšie oboznámiť so súčasnou umeleckou scénou, prostredím galérie a prácou v tíme získaš skúsenosť, že tvorba súčasného umenia v konečnom dôsledku je oveľa komplexnejšia, ako sa môže na prvý pohľad zdať. 

Zapojené tímy získajú okrem nových skúseností darčeky z produkcie SNG a finalisti súťaže aj diplom, ktorý raz môže byť priložený k prihláške na vysokú školu. Víťazný tím ukončí svoju púť súťaže na medzinárodnom stretnutí všetkých finalistov zapojených krajín. 

Váhaš?

Nemusíš. Predchádzajúca prax v oblasti umeleckej tvorby nie je vôbec potrebná. Stačí sa prihlásiť a vyjadriť svoje myšlienky k tohtoročnej téme súťaže.

Neváhaj sa zapojiť do súťaže, ak:

  • tvoji kamoši a ty sa zaujímate o umenie a chceli by ste vyskúšať niečo nové, zábavné a prínosné zároveň
  • vidíš, že súťaž od SNG ti môže pomôcť v rozvoji rôznorodých zručností – schopnosť spolupracovať, komunikovať, argumentovať a kreatívne myslieť
  • myslíš si, že práve tvoj tím a práca môžu byť tými víťaznými

Chceš viac info?

Súťaž prebieha od septembra 2021 do mája 2022. Presný časový harmonogram a podrobnejšie informácie nájdete na stránke SNG, tu: Máš umelecké črevo?