Zlatom prekryté rany

        „V Japonsku sú zlomené predmety opravované zlatom. Táto „chyba“ je považovaná za unikátnu históriu predmetu, ktorá pridáva na kráse.“

Si krásny.

          Čo ti prvé napadlo pri tejto jednoduchej vete? Myslel si na zovňajšok? Na to, ako práve vyzeráš, čo máš oblečené? Si krásny, pretože z teba vyžaruje šťastie. Nadýchni sa a pozri okolo seba. Pozri sa hore do neba. Nikdy už nebudeme rovnako krásny, ako sme dnes. Sme takí malinkí v tomto obrovskom vesmíre, no napriek tomu nekoneční. Tvoja duša, myšlienky, nápady. Nič z toho nemá hranice. Si sám sebou, to, čo dokážeš, nedokáže už nikto na svete urobiť rovnako ako ty. Nechaj lúče slnka hladiť ťa, pretože svet si ťa vybral, aby si tu dnes kráčal a mohol ťa obdarovať krásou nášho, tvojho unikátneho bytia.

Zavri oči.

          Ďalší deň podobný tomu pred ním. Všetko je tak nevýnimočne obyčajné.
Dni sú únavné a noci príliš krátke na dostatočný oddych. Strácaš sám seba a ani nevieš, ako sa to deje. Pohľad do zrkadla ťa desí, pretože v svojich očiach vidíš všetko čo sa tak veľmi snažíš udusiť vo vnútri. Všetky chyby, neúspešné pokusy, ľudia ktorí ťa opustili keď si ich potreboval. Buď tým koho potrebuješ po svojom boku. Buď sám sebe človekom ktorého potrebuješ. Si „len“ človek. Nechaj všetok tvoj smútok a stres utopiť v jazere neďaleko od domu za slnečného letného dňa. Nájdi si čas pre svoju dušu. To čo dnes vyzerá ako katastrofa možno o pár mesiacov bude zrniečko piesku oproti šťastiu ktoré ťa čaká. Dnes je to obyčajný deň. Obyčajný dátum. O pár rokov však môžeš práve v tento deň letieť na vysnívanú dovolenku, oslavovať narodeniny svojho dieťaťa či oslavovať 5te výročie svadby a byť šťastnejším ako kedykoľvek predtým.

Si nad zlato. Ver tomu.

        Pretože dnes si sám sebou. Pretože tvoje myšlienky ma fascinujú. Pretože tvoje nápady by nikdy nevznikli v mojej hlave. Pretože tvoj úsmev pri pohľade na západ slnka, šteniatko či obľúbené jedlo je iný a žiarivejší ako ostatné. Bola si zlomená? Ublížil ti svet? Nechaj teda svoje rany zaliať zlatom a pozeraj ako krásna a unikátna si. Pretože tvojím zlatom si ty sama, tvoje skúsenosti, radosti aj starosti. Si slabý? Si emocionálny? Si nedočkavý? Si hanblivý? … Nech si akýkoľvek, dnes si sám sebou a už nikdy nebudeš rovnaký. Miluj to kým si, kde si, s kým si a vedz, že každý deň sme nádherní ako nikdy pred tým.